Herman Miller

Mobilya firmaları bölümü firmaların kartvizitlerini ve tanıtımlarını paylaşması için açılmış bir bölümdür...

Moderatör: Alıntı

Kullanıcı avatarı
Alıntı
Mesajlar: 74
Kayıt: 15 Kas 2016, 08:23

Herman Miller

Mesaj: # 1090Mesaj Alıntı
15 Tem 2020, 11:01

Wep Site Adresi : https://www.hermanmiller.com/
Alanı : Ofis


Herman miller şirketi 1923 yılında normal ev mobilyası üreten bir sirkettir. Herman Miller'ın, kurucusu D.J. DePree’dir. 1930 yıllarında modern mobilya ‘ya doğru yönelmiştir. 1950 yıllarında çalışma mobilyalarına yönelmiş ve büyük değişiklikler yapmıştır.

1960 yılında bedeni ve ruhu kapsayan, sürekli rahatlığı sağlayan, çalışma alanında ergonomik oturmadan hareket özgürlüğüne, renkleriyle ve materyalleriyle insanı çalışmalarında ve projelerinde destekleyecek bir dünya yaratmak için çalışıyor ve mobilyanın şekillerini değiştiriyor. Şu an dünyada ikinci sırada yer almaktadır.

Büro mobilyasında dünyada 40 ülkeden fazla satış yeri bulunmaktadır ve halada büyümeye devam etmektedir. Şirket için asil önemli olanı son dönemlerde zarar vermiyecek maddelerden en kolay ve en rahat olan mobilyalar üretmesi yani yüzde 80 i tekrar kullanılabilir maddelerden üretim yapmak için çaba sarf etmektedir. İlk üretime başladığı yer Amerika’nın Michigan eyaletinin Zeeland kasabasında başlamıştır. Çok büyük designerler (mimarlar) ile beraber çalışmıştır. Amerikanın meşhur Fortune magazini herman miller şirketini 18 defa üst üste en iyi kompani(şirket) seçmiştir.

Basit bir felsefe: Farklı şekilde yapıcı bir merak,sıra dışı düşünce,zeka,yaratıcılık ve risk almakla objelere bakmak. Bu özellikler yenilikçi sonuçları doğuruyor ,şirketi ve ürünlerini tanımlıyor.

Herman Millerin 1976 ‘da tanıttığı Ergon ergonomik olarak tasarlanan ilk çalışma koltuğudur. Zamana radikal olan ‘ergonomi’,bir çalışma koltuğunda ne olması gerektiği konseptine yeni bir kelime yerleştirdi.Herman Millerin kurucusu DJ DEPREE bir zamanlar demiş ki ; “yapmam gereken başkalarının işini kopyalamamak.” Herman Miller hala buna inanmaktadır ve çalışmalarını bu yönde sürdürmektedir..

1995'te Herman Miller'ın B&B Italia satın alması üzerine,BMS Herman Miller genel distribütörlüğünü aldı. Zaman içinde Tecno, Fantoni, Poltrona Frau ve Lapalma gibi İtalya’nın ünlü ofis mobilya firmalarını da bünyesine kattı.
Resim
AnaSayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayınız...