Mobilyayı satın alırken tüketicinin dikkat etmesi gereken hususlar

Mobilya kullanıcılarının , mobilya almayı düşünenlerin ve dekorasyon önerileri hakkında bilgilerin paylaşıldığı bölümdür..

Moderatör: Alıntı

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Alıntı
Mesajlar: 842
Kayıt: 15 Kas 2016, 08:23

Mobilyayı satın alırken tüketicinin dikkat etmesi gereken hususlar

Mesaj: # 3347Mesaj Alıntı
20 Mar 2022, 12:07

İhtiyacımız olan bir mobilya her bakımdan rahat, kullanışlı, uzun ömürlü olmalı ve dolayısıyla değerini karşılamalıdır. Bu sebeple, satın alınacak herhangi bir mobilya hakkında yeterli bilginiz olmalıdır. Bu bilgi çok sayıda mağaza gezilerek elde edilir.
Görünüşü güzel olan bir mobilya rahat olmayabilir veya fiyatı uygun olmayabilir. Diğer taraftan dayanıklı, rahat ve uygun fiyatta olan mobilyanın da görünüşü güzel olmayabilir. Bu nedenle, mobilyanın sadece dış görünüşüne bakmak yeterli değildir. Kullanım biçimi kontrol edilmelidir. Fiyat, rahatlık, birden fazla amaç için kullanabilme, kapladığı alan, dayanma süresi, bakım masrafları da göz önünde tutulmalıdır.
Yasal bir zorunluluk olmasına rağmen, mobilyaların özelliklerini de içeren kullanma kılavuzları çoğu zaman tüketiciye verilmemektedir. Bu durumda önce o ürüne ait kullanma kılavuzu istenmeli, kılavuzun verilmemesi durumunda mobilya dikkatli bir şekilde incelenerek satıcıdan mobilya ile ilgili tüm bilgiler toplanmalıdır [11].
Doğal olarak her insan kullandığı eşyanın satın alımında kaliteli ve konforlu olmasını ister. Mobilyada kalite tek başına mevcut olmaz, bir mobilyanın kaliteli olması;
Ø Tüketici ihtiyacına cevap vermesi,
Ø Ekonomik kullanma süreci,
Ø Fiyat
şartları açısından en uygun kombinasyonun oluşması demektir.
Resim

Cevapla