Bahçe Sandalyesi

Mobilya branşı - bölümü ile alakalı her şeyi bulabilirsiniz..

Moderatör: Alıntı

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Alıntı
Mesajlar: 842
Kayıt: 15 Kas 2016, 08:23

Bahçe Sandalyesi

Mesaj: # 3534Mesaj Alıntı
28 Mar 2022, 08:33

Bahçemizin oturma bölümünün vazgeçilmez bir unsuru da sandalyeler-imizdir. Bahçe sandalyesinin imalatında da birçok farklı malzeme ve form kul­lanılır. Bahçe koltuğunda kullanılan tüm malzemeler bahçe sandalyesinde de kullanılır. Bahçe mobilyaları bulundukları ortam itibariyle dış etkenlere (nem, güneş, U. V. l., organik zararlılar, haşereler vb.) dayanıklı malzemelerden imal edilmişlerdir
Bahçe sandalyelerinde yaslanma eğimi çok fazla değildi. Çünkü bu rahatlık koltuklarla giderilmiştir, rahatlığı artırmak için oturma ve yaslanma bölümlerine kalınlığı 1-2 cm olan kauçuk örtüler konulabilir. Bahçe sanda­lyelerinde fazla keskin hatlara rastlanılmaz. Özellikler son yıllarda meydana çıkarılan Plastik bahçe sandalyelerinde düz ve keskin bir hatta rastlamak imkansızdır. Bahçe mobilyalarının tümünde olduğu gibi bahçe sanda­lyelerinde de ayakların yere batmaması için yerle temasta olan kısım geniş zeylidir.
Bahçe sandalyelerinde en çok önemli olan husus sağlamlıktır. Bilhassa ahşap bahçe sandalyelerinde yapışma ve birleşme kısımlarındaki de formasyon önemli bir olumsuzluktur. Bu olumsuzluğun önüne geçmek için yapışma ve konstrüksiyon fonksiyonların artırılmasının yanı sıra ahşap çivil­erde kullanılmaktadır.
Resim

Cevapla